Rolada z piersi kurczaka z pysznym nadzieniem
Delikatne białe mięso pod chrupiącą skórką z boczku, a w środku rozpływający się grecki ser, otoczony pikantnym salami z soczystą pomidorową salsą taka właśnie jest rolada z piersi kurczaka z pysznym nadzieniem.
Jeśli jeszcze Wam ślinka nie cieknie do pasa, dodam że roladę przygotowuje się dosłownie w kilka minut, potem wystarczy zapiec w piekarniku i gotowe. Wspaniałe, aromatyczne i obłędnie smaczne mięso. Zarówno boczek z zewnątrz jak i dodatki w środku sprawią że mięso jest soczyste i delikatne, grzechem byłoby go nie spróbować. Rolada świetnie sprawdzi się na świątecznym stole ale również w powszedni dzień czy niedzielę, podana z ziemniaczkami, frytkami i bukietem surówek. Polecam.
Składniki:
- 3 pojedyncze filety piersi kurczaka
- 200 g greckiego sera
- 12-14 plasterków salami w zależności od wielkości
- 150 g pomidorowej salsy
- 6 plastrów wędzonego boczku lub bekonu
- sól, pieprz
- 1 łyżeczka oliwy do posmarowania blaszki
Przygotowanie:
Piersi przecinam na pół, ale nie do końca, tak żebym mogła rozłożyć je jak książę. Na deseczce rozwijam folie, rozkładam piersi, przykrywam folią i rozbijam je by powstał jeden wielki filet około 0,5 cm grubości (nie za cienki).
Rozbite mięso układam obok siebie z maleńką zakładką. Smaruje salsą, zostawiając z każdej strony po 2-3 centymetry czystego mięsa.
Rozkładam na salsie salami, bardzo gęsto, jak ktoś chce może dać kilka plasterków więcej.
Ser kroję na podłużne grube paski i rozkładam na salami, na całej długości.
Górną częścią mięsa zakrywam całe nadzienie, a potem dolną, aż będzie zachodzić na górną część. Oprószam solą i pieprzem. Nie za mocno, bo boczek zwykle jest słony. (w środku nie doprawiam rolady, smak daje jej nadzienie)
Plastry boczku układam po skosie by pokryły całą roladę. Prawy i lewy koniec rolady dokładnie zamykam, ściskając w tym miejscu mięso żeby gorący ser nie wypłynął (możecie użyć wykałaczki).
Przekładam roladę na wysmarowaną blaszkę, zawijając końcówki boczku pod spód i wstawiam do nagrzanego do 200 stopni piekarnika na 30 minut.
Po wyjęciu z pieca ostrożnie kroję na 2-3 cm plastry. Układam na półmisku, podaje na gorąco.
Smacznego!
Komentarze