Zakąski
Zakąski, świetne do obiadu, idealne do grilla i wspaniałe jako przekąski do alkoholu na różnego rodzaju imprezy. Koreczki w kształcie krokodyla będą atrakcja szwedzkiego stołu i wprawią w zachwyt gości bez względu na to czy będzie to przyjęcie urodzinowe, czy andrzejki.
W zależności od sezonu zakąski można przygotować na różne sposoby, używając warzyw, owoców, wszystkiego na co mamy ochotę. Zachęcam również do odwiedzin bloga Betty gotuje, gdzie również można znaleźć smaczne zakąski i wiele innych dań, które sama przyrządzam i gotuje.
Takiego krokodyla, który na pewno będzie atrakcją na stole przygotowuje się bardzo łatwo z warzyw lub owoców. Podstawą musi być wężowy ogórek z krótkiego należy ściąć około pół centymetrowy plaster na długość 3/4 grzbietu. Z odciętego plastra na koniec wycinamy łapy. Można wyciąć dodatkowy plaster około centymetra grubości, pokroic na kosteczki, które będą wykończeniem każdej wykałaczki, ponownie wbitej w grzbiet krokodyla. Wystarczy na każdą wykałaczkę nabić dowolnie wybrane warzywa lub owoce, zakończyć kostką ogórką i z powrotem wbić w nierozkrojony ogórek. Następnie, rozciąć początek ogórka by stworzyć paszczę, w której umieszczamy pomidor koktajlowy albo oliwkę. Jeśli pomidor sie wyślizguje można ustabilizować go za pomocą wbitej wykałaczki i pyszny stwór gotowy. 🙂 Prawda, że piękny? Jeśli podoba Ci się co robię to:- subskrybuj
- łapka w górę
- zalajkuj
Po prostu wciśnij coś. Dzięki wielkie.
loading...






Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze