Sztuka kochania w Twoim wydaniu.
Dziś będzie trochę inaczej niż zwykle. W tym piątkowym spotkaniu erotycznym zabieram Was na spotkanie z kulturą zarówno na białym ekranie jak i w książce. Mowa oczywiście o „Sztuce Kochania” wg Michaliny Wisłockiej i filmie pod tym samym tytułem, przedstawiającym jej biografię. Z obu dzieł można wyciągnąć bardzo wiele lekcji dla siebie, ponieważ mimo tego, że książka jest poradnikiem popularnonaukowym, to również wiele mówi o miłości, bliskości i potrzebie zrozumienia innego człowieka. Można to również dostrzec w filmie skupiającym uwagę na walce autorki o wydanie książki, która na zawsze ma zmienić życie seksualne Polaków.
„Sztuka kochania” wg Michaliny Wisłockiej
Poradnik seksualny wydany przez Michalinę Wisłocką 40 lat temu. Wydawać by się mogło, że poradnik sprzed 40 laty jest staroświecki i nieprzydatny. Choćby przez wzgląd na upływ czasu i zmianę obyczajów. Tym czasem tak książka to hit ponadczasowy w swojej dziedzinie. Wiedza w niej zawarta jest potrzebna dziś jak i czterdzieści lat temu i w żaden sposób nie straciła na wartości. To dzieło to prawdziwe kompendium doświadczeń zdobytych podczas rozmów z pacjentami oraz z lektury otrzymanych mnóstwa listów. Książka nie zawiera recepty na miłość, jeśli w ogóle takowa istnieje, nie jest też podręcznikiem technik seksualnych (to nie Kamasutra), za to uświadamia i odkrywa nieznane pokłady „Sztuki kochania”
Mówi się, że miłość nie potrzebuje podręczników. Ale prawdziwy związek bez zrozumienia drugiej strony, to tylko powierzchowna znajomość. Dzieło Wisłockiej to prawdziwe kompendium wiedzy, dzięki któremu przeniesiecie swoją sypialnię prosto do gwiazd.
– Magdalena Boczarska
W życiu codziennym zapominamy o tym. Dlatego warto odświeżyć sobie pamięć i wrócić do książki by przypomnieć sobie, że kochanie to nie tylko piękne polskie słowo. Ono z definicji ma określać serdeczny, ciepły, pełen przyjaźni i harmonii seksualnej kontakt dwojga bliskich sobie ludzi. Czterdzieści lat po premierze książki, a tuż przed premierą filmową biografii Wisłockiej, ukazało się wznowienie książki w całkowicie nowej odsłonie, wzbogacone o wstęp napisany przez profesora Zbigniewa Izdebskiego i z nowym rozdziałem, poświęconym antykoncepcji.

Sztuka kochania i seksualna mentalność Polaków
12 najlepszych cytatów Michaliny Wisłockiej. Naprawdę warto je przemyśleć we własnej sypialni.
- To może zaboleć, ale : „W naszym społeczeństwie, nie tylko wśród młodzieży, kultura pieszczot jest zaledwie w zarodku, a niejednokrotnie wcale jej nie ma. Propozycje odbycia stosunku po kilku pocałunkach spotyka się na porządku dziennym”. Oj znam to z autopsji 😉
- I tak przy okazji: „Pośpiech jest w miłości błędem niewybaczalnym”.
- Gdybyście mieli jeszcze jakieś wątpliwości: „Nie ma kobiet zimnych są tylko kobiety nierozbudzone seksualnie”.
- Dla tych kobiet, które przed otwartością hamuje widmo zarzutu wyuzdania. „Nie tylko rozpustne dziewczęta, ale i bardzo przyzwoite żony powinny znać sekrety uwodzenia mężczyzny”.
- Rozmowa: „Alarmuję póki czas, ratujmy język miłosny, wyrzućmy na śmietnik „wstydliwe milczenie, bądźmy ludźmi!”
- I z tej rady warto korzystać: „Całkowita nagość jest aseksualna. Nawet listek figowy jest bardziej podniecający” Zawsze to powtarzam 🙂
- Żeby nie było wątpliwości: Nie należy się nigdy upijać na smutno ani kochać dla zabicia zmartwień, w obu przypadkach bowiem mamy potem straszliwego kaca”.
- Panowie przede wszystkim! Nie miejcie tego Wisłockiej za złe, ale… „Pornografia to seks całkowicie odhumanizowany”.
- Tu dobra rada, ale nie dla katolików: „Niebezpieczne albo co najmniej nieprzyjemne mogą być odkrycia poczynione w dziedzinie spraw seksu dopiero po ślubie, co niezwykle komplikuje życie”.
- A po ślubie tak dla przypomnienia: „Zadowolenie seksualne żony, szczególnie żony pobudliwej, nie jest sprawą grymasów czy luksusu życiowego, ale jest po prostu koniecznością”. Mój ulubiony cytat 🙂
- Czy namiętność po latach jest jeszcze możliwa: „Romans w związku nie kończy się wcale w okresie pierwszego oczarowania, z biegiem lat trzeba się zatroszczyć o to, żeby wciąż mieć romans.”
- I jeszcze ciekawostka na koniec: „A wiecie Państwo, że szampan i pochwa mają takie samo pH? I piwo też!”
Komentarze