Grillowane mięso z patelni
Ten przepis kieruję głównie do panów, którzy pragną zaskoczyć mile partnerkę swoimi zdolnościami kulinarnymi. Niezwykle proste, szybkie w wykonaniu i naprawdę smaczne i soczyste mięso.
Składniki:
- Filet z kurczaka
- Przyprawy wg uznania polecam 1 łyżeczka curry, połowa łyżeczki vegety, szczypta chili i odrobina czosnku w proszku
- 4 łyżki oleju
- 3 łyżki wody
Przygotowanie:
Myjemy filet pod bieżącą wodą i kroimy na porcje o grubości około centymetra do półtora. Naprawdę nie ma znaczenia w jakie kształty go pokroimy. Ważna jest tylko grubość by nasze mięso było soczyste, aromatyczne i praktycznie po chwili smażenia gotowe do zjedzenia.
Ze wszystkich przypraw, wody i oleju przygotowujemy marynatę dokładnie wszystkie mieszamy w miseczce po czym zanurzamy w niej porcje mięsa. Celowo nie używam soli gdyż w Vegecie jest jej duża zawartość i pieprzu, ponieważ ja używam ostrej chili.
Tak przygotowane mięso układam na dobrze rozgrzanej grillowej patelni i smażę do momentu zarumienienia z jednej strony po czym przewracam na drugą i dalej dosmażam. Całość powinna się smażyć maksymalnie do 10 minut. Kurczak jest naprawdę pyszny, cały tłuszcz spływa w rowki patelni dzięki czemu nasze mięso nie jest nim nasycone, a zachowuje swoją soczystość. Jeśli ktoś nie ma takiej patelni naprawdę polecam zakup, można przygotowywać na niej dosłownie wszystko co na grillu, jest równie smaczne i wokół nie ma pełno dymu. 🙂 Nawet jeśli nie mamy ogrodu możemy pozwolić sobie na grillowane danie o każdej porze roku. Nasze mięso jej gotowe do podania bezpośrednio po usmażeniu, możemy podawać je z bukietem zielonych surówek, ziemniakami, ryżem czy pieczywem.
Na zdjęciu jest zaprezentowany jako danie główne z żółtym ryżem. Jak przygotować taki ryż dowiecie się wkrótce.
Życzę smacznego
Jeśli podoba Ci się co robię to:
- subskrybuj
- łapka w górę
- zalajkuj
Po prostu wciśnij coś. Dzięki wielkie.
Wtedy będę wiedziała, że Wam się podoba.
Komentarze